0533 823 61 75 - info@tolgamedyam.com

Blog - Haber Yazıları

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?  - Tolga Medyam

Sosyal Medya Yönetimi Nedir? - Tolga Medyam

Sosyal medya yönetimi, sahibi olduğunuz Instagram, Twitter, Facebook, YouTube vb. gibi sosyal medya hesaplarınızın diğer kullanıcı kitlesiyle olan (takipçiler, aboneler vb.) etkileşimlerinizi, iletişimlerinizi, içeriklerinizi yönetme süreci olarak adlandırılır.
Instagram #Rakip Analizi Nedir?  - Tolga Medyam

Instagram #Rakip Analizi Nedir? - Tolga Medyam

Sizinle aynı sektörde hizmet veren firmalar sizin rakip firmalarınızdır. Rakip analizi, sizinle aynı sektörde olan firmalar hakkında gereken bilgilerin toplanması, analiz edilip raporlanması gibi stratejik araştırma türlerini kapsar. Rakip analizi yapmak marka, firma ve hizmet bilinirliğiniz açısından oldukça önemlidir.
Web Tasarımının Önemi Nedir?  - Tolga Medyam

Web Tasarımının Önemi Nedir? - Tolga Medyam

Dijital dünyada yaptığımız işi en iyi şekilde pazarlamak, kullanıcıya sunmak için aktif kullanılan bir web sitesine ihtiyacımız vardır. Web tasarım konusunda hemen hemen herkesin az da olsa bilgisi olduğundan burada önemli olan faktör kullanıcıyı çeken, onun ilgisi alanına giren bir web sayfası tasarlamak olduğu unutulmaması gerekir.
Seo Nedir?  - Tolga Medyam

Seo Nedir? - Tolga Medyam

Arama motoru optimizasyonu olarak da bilinen “seo” kavramı, web sitelerini arama motorlarının daha rahat görebilmesi ve öne çıkarabilmesine imkân sağlar. Web sitesinin öne çıkarılabilmesi için arama motorlarının önemli olarak kabul ettiği kriterlere uygun hale getirilmesi gerekir.
Reklam & PR Arasındaki Fark Nedir?  - Tolga Medyam

Reklam & PR Arasındaki Fark Nedir? - Tolga Medyam

Reklam, bir ürünün veya hizmetin kullanıcıların ilgisinin çekilip yönelmesini ve kullanıcılar tarafından satın alınmasını sağlamak için yapılan bir nevi duyuru sistemidir. PR ise bu duyuru sisteminin stratejilerini belirlemek ve organizasyonunu yapmak için kullanılan bir yönetim sistemidir.
Grafik Tasarım & Logo Tasarımın Önemi Nedir?  - Tolga Medyam

Grafik Tasarım & Logo Tasarımın Önemi Nedir? - Tolga Medyam

Grafik tasarım, web siteleri ve içerisinde yer alan görsel alanlar, afişler, ürün ambalajları, kurumsal kimlik kartları vb. gibi pek çok çeşitteki ürünlerin görsel tasarımlarının yapılması işidir. Grafik tasarımında belirli konsept veya mesaj ele alınarak tasarımlar yapılır.
Google Bilgi Paneli Nedir?  - Tolga Medyam

Google Bilgi Paneli Nedir? - Tolga Medyam

Bilgi panelleri, kişilerin, konumların, kurumların vb. arandığında Google’da açılan bilgi kutucukları olarak adlandırılırlar. Bunun yanısıra şirketler, holdingler, mağazalar, fenomenler, şarkıcılar vb. gibi kategorilerle alakalı bilgiler de Google bilgi panelinde yer almaktadır.
Hemen Arayın