0533 823 61 75 - info@tolgamedyam.com
Marka İsmi & Kreatif Tasarım

Marka İsmi & Kreatif Tasarım

Bir markalaşma çabası içerisindeyseniz ürününüz veya hizmetiniz için ilgi çekici bir marka ismi bulmanız gerekmektedir. Marka ismi, kurumsal kimliğinizin sağladığı bir değerdir ve sunduğunuz ürün veya hizmetin değerini artırmaya yardımcı olacaktır.
Marka İsmine Karar Verme
Bir markalaşma çabası içerisindeyseniz ürününüz veya hizmetiniz için ilgi çekici bir marka ismi bulmanız gerekmektedir. Marka ismi, kurumsal kimliğinizin sağladığı bir değerdir ve sunduğunuz ürün veya hizmetin değerini artırmaya yardımcı olacaktır.
Bunun için öncelikli olarak marka isminizin neyi temsil etmesi gerektiğine karar vermeniz gerekmektedir. Sizin sunacağınız ürün veya hizmete hangi isim daha iyi açıklar, ürün ve hizmet hakkında hangi isim daha iyi bilgi verir vb. gibi niteliklerin belirlenmesi marka ismi belirlemede öncü rol oynamaktadır. Çünkü potansiyel olarak müşteriniz olacak olan kişilerin çoğu ürününüz ya da hizmetiniz hakkında bir fikri olmayabilir ama akılda kalıcı olan bir marka ismi çok güzel bir izlenim bırakabilir. Kötü bir marka ismi ise müşterilerin önünü kesebilir.
Markaya Uygun Slogan Bulmak
Marka sloganı, markaya değer katan, markanın kişiliğini belirleyen kısa metinsel bir ifadeden oluşur. Sloganlar, marka sloganları ve reklam sloganları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Marka sloganı, kısa açıklamalar halindedir ve işletmenin değişmez bir parçasıdır. Reklam sloganı, genelde kampanyalarda kullanılan marka sloganına göre daha esnek olan bir duyurudur.
Marka Hikayesi
Markanın başarısında müşterilerle iletişim ve en önemlisi etkileşim, her zaman önemli rol oynar. Bir marka hikayesi olarak şirketinizin geçmişinden bahsedebilirsiniz. Hakkında iyi yazılmış marka hikayesi, şirketinizle ilgili hem gerçek ifadeleri hem de gerçek duyguları ifade etmelidir.
Katalog ve Broşür Tasarımı
Katalog ve broşür tasarımı, ürün, hizmet veya markanız hakkında haber yaymak için kullanılan pazarlama kitinizdir. Müşteriyi tatmin eden bir katalog veya broşür, ürün veya hizmet satın almada büyük rol oynar.
Katalog Nedir?
Katalog, belli bir sırayla hazırlanan listenin adıdır. Kataloglar basılı veya dijital belge olarak sunulur. Bu basılı veya dijital belgeler, çok sayıda görüntü, açıklama ve ayrıntılar içermektedir.
Kataloglar, birbirinden farklı bölümlerden oluşurlar. Bunlar;
  • Ön Kapak
  • İçindekiler Tablosu 
  • Giriş Sayfaları 
  • Bölümler • Açıklamalar, Notlar 
  • Arka Kapak 
Broşür Nedir?
Broşür, bir şirketin ürün veya hizmetlerini sergilemek amaçlı kullanılan görsel bir pazarlama ürünüdür. Broşürler genellikle müşterilere etkinlik gibi toplu alanlarda verilir ve markanın hatırlatılması amacıyla kullanılır. Broşürleri elde basılı halde verebileceğiniz gibi e-posta gibi elektronik ortamda pdf halinde de gönderebilirsiniz.
Hemen Arayın